Ispanija Ispanija Visos naujienos

Ispanija – daugelio pamėgta atostogų šalis. Kuo gi ji taip traukia minias turistų? Šiltas klimatas, Viduržemio jūra ir Atlanto vandenynas, smėlėti paplūdimiai, istoriniai miestai, didžiulės šventės ir renginiai, aukšti kalnai ir net ugnikalnių krateriai. Visa tai ir dar daugiau galime rasti Ispanijoje bei šiai valstybei priklausančiose salose tiek Viduržemio jūroje, tiek Kanarų archipelage Atlanto vandenyne.

Ieškai pigiausių kelionių į Ispaniją?

Kas yra ta Ispanija? Tai seną istoriją menanti valstybė pietvakarinėje Europos dalyje, besiribojanti su britiškuoju Gibraltaru, Prancūzija bei Portugalija. Ispanijos plotas daugiau negu septynis kartus viršija Lietuvos plotą – natūralu, kad gamtinė ir klimatinė įvairovė šioje valstybėje didžiulė. Juo labiau, kad jos nuosavybėje yra ir nemažai salų, kartais ir gana nutolusių nuo žemyninės dalies. Ispanijai priklauso ir du pagrindiniai salynai – tai Balearų ir Kanarų archipelagai. Balearams priklauso vis labiau lietuvių mėgiama Maljorka, mažiau žinoma Menorka, prabangioji Ibiza bei kelios mažiau žinomos salos ir salelės. Iš Kanarų salų populiariausios tarp turistų yra Lansarotė, Tenerifė bei Gran Kanarija.

Ispanijos žemėlapis

Atostogos Ispanijoje dažniausiai asocijuojasi su šiltu klimatu, saule bei žydra jūra. Daugelis ir keliauja čia ieškodami daugiau mažiau pasyvaus poilsio paplūdimyje, su viena kita ekskursija į įdomesnes vietas. Kurortinė Ispanija sezonų kaip ir neturi – gana toli į pietus nutolusios Kanarų salos net ir sausio mėnesį puikiai tinkamos deginimuisi bei šiltoms maudynėms skaidriame Atlanto vandenyje. Jei norite atostogų vasarą, bet karščio privengiate – jums puikiai tiks žemyninės Ispanijos šiaurė, kur galima visai vėsiai keliauti Pirėnų kalnais ir vos per dieną pasiekti Barselonos paplūdimius.

Viešbučių Ispanijoje rezervavimas


Populiariausio Ispanijos kurorto vardą tarp lietuvių neabejotinai turi Maljorka – šią salą tiek žiemą, tiek ir vasarą lanko daugybė tautiečių. Žemyninėje dalyje be abejonės populiari Barselona, traukianti tiek istoriniu paveldu, gražiu senamiesčiu, tiek ir galimybėmis ilsėtis paplūdimiuose. Kiek mažesni, tačiau taip pat turistus pasirengę pajūrio kurortai – tai Malaga, Valensija bei Alikantė. Nepamirštamas ir Madridas – šios šalies sostinė, esantis toli nuo jūrų ir smėlėtų paplūdimių, tačiau tikrai turintis ką parodyti istorijos bei architektūros mėgėjams. Žiemos metu dauguma šilumos išsiilgusių turistų stengiasi pasiekti Kanarų salas, ypač Tenerifę bei Gran Kanariją. Šiose ir aplinkinėse salose kur kas daugiau egzotikos nei žemyninėje Ispanijoje. Vien ko verta galimybė pastovėti ant Teidės ugnikalnio viršūnės Tenerifės saloje.